Esse Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri

Ce işaretlemesi ve Ce Belgesi, ürününüzün türüne, kapsamına ve yönetmeliğine göre bir takım prosedürlere bağlı olarak gerçekleşirtirilir. 

Bilindiği üzere ce işareti, Avrupa Birliğï’nin belirli ürün gruplarında yer alan ürünlerin Avrupa pazarında serbest şekilde dolaşımı adına ürünlere uygulanan teknik standartlara ve bunu ifade eden belgeye denir. 

CE işaret bilinen diğer ismi olan ce belgesi veya ce sertifikasını Kocaeli, İzmit ce belgesi için danışmanlık hizmetinizi Esse Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri kuruluşumuzdan alabilirsiniz. 

Sizlere sunduğumuz hizmetlerimizi ce işareti İstanbul, ce işareti  Ankara, ce işareti Bursa, ce işareti Konya, ce işareti Kocaeli, ce işareti Gebze, ce işareti Antalya, ce işareti İzmit v.s. gibi şehirlerimizde de yer alan temsilcilerimizden de hızlı ve güvenilir hizmetler alabilirsiniz.

CE belgesi nasıl alınır? konusunda kurumların aşağıdaki ce belgesi prosedürlere uygun şekilde hareket etmesi gerekmektedir.

1. AŞAMA
» Ürünün açıklanması
» Ürünün hangi direktifler dahilinde yer aldığının belirlenmesi 
» Standartları var mı? 
» Ürün standartlara uygun mu?  
» Milli standartlara uygun mu? 
» Görevli firmanın müdahalesine gerek var mı?
 

2. AŞAMA
» Kalite sistemine ihtiyacı var mı? 
» Gerçekleştirilecek Avrupa direktifleri ve Harmonize Avrupa standartları belirli mi?
 

3. AŞAMA
» Teknik dokümanlar
» EU Model Tip Sertifikası
» İmalatçının uygunluk deklarasyonu
 

4. AŞAMA  
»CE işaretinin ürüne basılması ( Görevli firma numarasıyla yada numara olmadan )
 

5. AŞAMA
» Kalite yönetim sistemi dahilinde ürünün analiz edilmesi
 

6. AŞAMA
» Ürünün çıkacak yeni standartlara yada değişikliklere uygun şekilde doğrulanmasıyla SİSTEM KALİTE  tarafından gerçekleştirilerek belgeye sahip olunur.
 

Ürünlerinize CE belgesi veya işareti için Esse Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Danışmanlık kuruluşu olarak, çeşitli  test ve muayene danışmanlık hizmetleri gibi teknik hizmetler de sunmaktayız.Bu kapsamda Ürünlerinize CE belgesi veya işareti hususunda daha ayrıntı bilgi sahibi olmak için, Esse Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri olarak tecrübeli idareci ve personellerimiz ile her zaman yanınızdayız.